Demakijaż przedłużanych rzęs

Chcąc mieć piękne i wyraziste spojrzenie, wiele kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs. Jest to jedna z najbardziej skutecznych i efektywnych metod. Długie, podkręcone rzęsy dodadzą głębi każdemu spojrzeniu. A z kolei głębokie i powabne spojrzenie nie tylko zwiększa szanse u płci przeciwnej, ale również podnosi poziom pewności siebie, dzięki czemu można osiągać coraz to większe sukcesy na polu osobistym a zawodowym.

Wiele kobiet zastanawia się jednak nad tym, jak w prawidłowy sposób dbać o przedłużone rzęsy, aby zabieg ten trzeba było powtarzać jak najrzadziej. Istotną rolę odgrywa w tym przypadku właściwy demakijaż przedłużonych rzęs.

Sposoby na usunięcie makijażu z przedłużonych rzęs

Na rynku kosmetycznym można znaleźć całą masę produktów o przeznaczeniu do demakijażu oczu. Są to między innymi specyfiki jednofazowe oraz dwufazowe. Wszystkie dumne posiadaczki przedłużonych, sztucznych rzęs, w procesie demakijażu powinny zrezygnować z olejków i tłustych płynów.

Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie jednofazowy płyn micelarny jednak i w tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie zawierał on tłustych dodatków. Jeżeli chodzi o konkretną firmę, to ciężko jest wybrać najlepszy produkt. Tak na prawdę każda kobieta po serii testów, sama wybierze odpowiedni dla siebie specyfik.

Nie zawsze w tym przypadku trzeba kierować się ceną – najważniejsze jest własne odczucie. Jeżeli chodzi o przyrządy stosowane do demakijażu przedłużanych rzęs, to rady doświadczonych kosmetyczek są takie, aby w miarę możliwości unikać używania waty. Drobne kulki i okruszki mogą bowiem przykleić się do podstawy rzęs, co nie tylko będzie wyglądało mało estetycznie, ale również może powodować dosyć duży dyskomfort.

W celu usunięcia makijażu, przedłużane rzęsy najlepiej jest delikatnie wyczyścić przy pomocy cienkiego patyczka kosmetycznego zamoczonego w odpowiedniej ilości płynu micelarnego – to powinno wystarczyć.

Inne sposoby na przedłużenie żywotności sztucznych rzęs

Właściwy demakijaż przedłużanych rzęs to jeden z elementów codziennej pielęgnacji. Jednak to nie wszystko. Na sztuczne rzęsy należy bardzo uważać wykonując pielęgnację twarzy.

Chcąc, aby rzęsy mocno się trzymały należy bezwzględnie omijać okolice oczu podczas nakładania kremów do twarzy czy płynów myjących. Wiele z tych produktów zawiera bowiem substancje tłuste, z którymi pod żadnym pozorem nie może mieć kontaktu podstawa klejenia rzęs. W przeciwnym razie rzęsy szybo odpadną i konieczne będzie wcześniejsze powtarzanie zabiegu.