Higiena przy sztucznych rzęsach

Kobiety coraz bardziej cenią sobie wygodę. Dzisiejsze kosmetyki oraz kosmetologia pozwalają na to, aby bez konieczności wykonywania mocnego makijażu, kobieta wyglądała pięknie i naturalnie. W ostatnich latach sztuczne rzęsy zagościły na stałe u wielu Polek.  Popularność stale rośnie, jednak zdarza się, że u wielu kobiet, efekt “wow” widoczny jest tylko w pierwszym tygodniu. Z czego to wynika?

Przede wszystkim z faktu, iż wiele dziewczyn, które decydują się na noszenie sztucznych rzęs, nie dba prawidłowo o zasady pielęgnacji. Aby wyeliminować ten problem, przygotowaliśmy krótki poradnik na temat pielęgnacji sztucznych rzęs.

Higiena sztucznych rzęs

Po pierwsze: NIE MOCZYMY RZĘS!

Zaleca się, aby przez co najmniej 24 godziny po założeniu lub uzupełnieniu sztucznych rzęs, nie przebywać w wilgotnych pomieszczeniach. Klej potrzebuje określonej ilości czasu na to, aby dobrze zaschnąć.

Po drugie: SKOŃCZ Z POCIERANIEM!

Wszystkie kobiety z pewnością znają to uczucie, gdy rano przecierają oczy. Nawet gdy skóra zaczyna swędzieć, należy ją podrapać delikatnie, aby przez przypadek nie odkleić żadnej kępki.

Po trzecie: POŻEGNAJ SIĘ Z ZALOTKĄ!

Wiele kobiet często używa zalotki. W przypadku sztucznych rzęs jest to przede wszystkim niepotrzebne, a na dodatek może je tylko połamać.

Po czwarte: TŁUSTE KOSMETYKI.

Tłusty płyn do demakijażu, wazelina, olejki oraz inne podobne kosmetyki, mogą tylko doprowadzić do odklejenia się rzęs.

Po piąte: RĘCZNIK.

Niestety trzeba oduczyć się pocierania okolic oczu ręcznikiem. Bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy na basenie, należy uważać na rzęsy. Wystarczy chwilę odczekać i pomrugać, aby krople wody spływały same.

Po szóste: TUSZ DO RZĘS.

Kobiety, które decydują się na sztuczne rzęsy, powinny raz na zawsze pożegnać się z tuszem do rzęs! Praktycznie każda maskara zawiera substancje chemiczne, które mogą rozpuścić klej. Sztuczne rzęsy są grube i długie, więc nie wymagają dodatkowego używania tuszu.

To z pewnością jedne z najważniejszych wskazówek dotyczących higieny sztucznych rzęs. Warto pamiętać również o tym, aby cień do powiek zmywać delikatnie za pomocą patyczków higienicznych lub zrolowanego wacika tak, aby kosmetyk do demakijażu nie wchodził w ingerencję z klejem do rzęs.

Niezwykle istotne jest również to, aby nie ściągać “na siłę” odpadających rzęs. Warto poczekać na wizytę u kosmetyczki lub zrobić to delikatnie tak, aby nie wyrwać przypadkiem swoich naturalnych rzęs.

Tylko odpowiednia pielęgnacja może zagwarantować oczekiwane efekty.