Jak tanio dbać o rzęsy?

Jednym z największych atutów każdej kobiety są oczywiście piękne, długie rzęsy. Dzięki nim, kobiece spojrzenie staje się bardziej zmysłowe i zalotne, a oczy wydają się być większe niż w rzeczywistości. Niestety, sztuczne rzęsy są dość kosztowne, z kolei codzienne nakładanie tuszu niszczy je –  jakie są niedrogie i skuteczne sposoby na uzyskanie pięknych, zdrowych?

Domowe metody na dbanie o rzęsy

Domowa pielęgnacja ma swoje zalety – przede wszystkim jest niedroga, bezpieczna i przynosi widoczne efekty. Warto zatem wypróbować ją w pierwszej kolejności. Jakie produkty są szczególnie popularne do pielęgnacji rzęs?

Olej rycynowy

Wyjątkowe właściwości tego produktu sprawiają, że jest on polecany jako najlepsza domowa odżywka do rzęs. Wzmacnia je, nawilża i widocznie wydłuża. Wielu kobiet chwali działanie tego oleju na rzęsy, warto go więc wypróbować!

Oliwa z oliwek

Często jest obecna w kuchni, ale może znaleźć też zastosowanie jako skuteczny kosmetyk na odżywienie rzęs. Oliwa z oliwek jest naturalna i zawiera mnóstwo minerałów oraz witamin, nic więc dziwnego, że działa świetnie na słabe i zniszczone rzęsy.

Pomadka do ust

Chociaż brzmi to może dziwnie, dobrej jakości pomadka do ust może pełnić także rolę odżywki do rzęs! Im więcej składników odżywczych zawiera kosmetyk, tym lepiej wpłynie na wygląd rzęs.

Odżywka do rzęs

Na rynku kosmetycznym jest dostępnych wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji rzęs. Wiele z nich to specjalistyczne preparaty, za które trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Na szczęście istnieje też sporo kosmetyków, które kosztują znacznie mniej i pozwalają cieszyć się zadowalającymi efektami.

Dostępne w drogeriach odżywki można kupić nawet za kilkanaście złotych. Czy są skuteczne? Oczywiście, nie zaszkodzi przetestować kilku produktów i sprawdzić na sobie, jakie są efekty.

Odżywki do rzęs nie tylko wydłużają, ale też wzmacniają i zagęszczają włoski. Niektóre jednak mogą wywoływać podrażnienia, dlatego dobrze jest dokładnie przyjrzeć się składnikom produktu przed jego zakupem. Działanie preparatu jest widoczne dopiero po około dwóch – trzech tygodniach, a na finalny efekt trzeba czekać mniej więcej miesiąc.

Odżywki do rzęs są bardzo wydajne, jedno opakowanie powinno wystarczyć na co najmniej pół roku. Dlatego warto od razu kupić produkt, który polecają inne kobiety i który rzeczywiście korzystnie wpłynie na wygląd rzęs. Dobra odżywka jest w stanie przynieść spektakularne efekty i sprawić, że każda kobieta będzie wyglądała atrakcyjniej!

Dajcie mi znać w komentarzu z jakich odżywek Wy korzystacie!