Olejowa pielęgnacja rzęs

Wyraziste spojrzenie, które wzbudza dreszczyk emocji u płci przeciwnej, to marzenie chyba każdej kobiety, Zawadiacko podkręcone rzęsy, zadbane brwi i podkreślona kreska przy oczach nadająca spojrzeniu głębi – to absolutna podstawa. Szczególną uwagę należy zwrócić na rzęsy.

Matka natura w ich przypadku postąpiła wyjątkowo niesprawiedliwie – niektóre panie mogą się cieszyć pięknymi, naturalnymi, długimi i podkręconymi rzęsami, z kolei u innych są one krótkie i proste.

Niezależnie od tego jaki typ rzęs się posiada, to należy się mocno przyłożyć do ich pielęgnacji – wówczas będą one zdrowe. W jaki sposób powinna przebiegać prawidłowa co dzienna pielęgnacja rzęs?

Co najbardziej szkodzi rzęsom?

Malując się każdego dnia, dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że to właśnie makijaż jest jedną z największych destrukcyjnych czynności jeżeli chodzi o rzęsy.

Codzienne nakładanie grubej warstwy tuszu do rzęs czy regularne korzystanie z eyelinera może negatywnie wpływać na delikatną strukturę rzęs, a to z tego powodu, że kosmetyki do makijażu zawierają wiele szkodliwych substancji.

Chcąc mocno przyłożyć się do właściwej pielęgnacji rzęs, można wybrać jedno z dwóch wyjść – zrezygnować z makijażu wykonywanego każdego dnia i ograniczyć go jedynie do wyjątkowych okazji lub wybierać jak najbardziej naturalne preparaty do makijażu.

Istnieje też trzecie rozwiązanie, a mianowicie wzmocnienie struktury rzęs, dzięki czemu staną się one bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników. Przydatna w tym względzie okaże się olejowa pielęgnacja rzęs.

Jak dbać o rzęsy przy pomocy specjalnych olejków?

Naturalne olejki mają jedną, kluczową przewagę nad kosmetykami syntetycznymi – otóż, są one po prostu naturalne, a co za tym idzie, w ich składzie próżno szukać substancji szkodliwych dla delikatnej struktury rzęs. Z tego względu, olejki pielęgnacyjne można bez obaw stosować do codziennej pielęgnacji.

Aby wzmocnić rzęsy i poprawić ich kondycję warto stosować różne olejki naturalne. Jednym z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych jest olejek rycynowy. Posiada on szereg dobroczynnych właściwości. Jego główną zaletą jest niska cena oraz powszechna dostępność. Stosując regularnie ten olejek, można liczyć na to, że po pewnym czasie rzęsy staną się gęstsze oraz mocniejsze – olejek ten odżywia bowiem cebulki włosków.

Ojek rycynowy ma również w sobie pewien barwnik, dzięki któremu w naturalny sposób można nieco przyciemnić barwę zarówno brwi jak i rzęs. Do częstej pielęgnacji rzęs polecane są także inne olejki, między innymi migdałowy czy arganowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + seven =